Słodki prezent na Dzień Matki i Ojca – inspirujemy!

Przed nami dwa niezwykle ważne święta w roku, czyli majowy Dzień Matki i czerwcowy Dzień Ojca. Zwyczajowo są to okazje do tego, by podarować rodzicom miłe upominki. Mogą to być drobne prezenty, kwiaty, ale też słodkości, które każdemu sprawią radość. Jaki słodki prezent można wręczyć mamie i tacie, by wywołać uśmiech na ich twarzach?

Czekolada jest dobra na wszystko

Nie da się ukryć – wszelkiego rodzaju wyroby z czekolady to zawsze absolutny, upominkowy strzał w dziesiątkę! A świadczyć już o tym może coraz bogatszy asortyment słodyczy tej kategorii. Najprostszym rozwiązaniem będzie oczywiście kupienie gotowych zestawów, na przykład w postaci koszy prezentowych. Tańszą alternatywą będą bombonierki – tutaj warto jednak sięgnąć po znaną markę. Takie czekoladki mogą kosztować nieco więcej, ale wyższa jakość produktu z pewnością zostanie doceniona przez obdarowanych.

Jako prezent na Dzień Mamy świetnie sprawdzą się czekoladowe słodkości. Mowa tu przede wszystkim o popularnych „czekoladowych telegramach”, za pomocą których można złożyć bliskiej osobie serdeczne życzenia, czy też o czekoladkach wykonywanych na zamówienie. Indywidualna produkcja obejmuje przy tym zarówno możliwość wyboru smaku, jak i kształtu słodyczy. To interesująca opcja zwłaszcza wtedy, gdy chcesz, aby prezent na Dzień Ojca odpowiadał na jego pasje i hobby. Zamówienie dla niego czekoladek w kształcie narzędzi czy samochodów z pewnością będzie sporym zaskoczeniem!

Słodkie kosze upominkowe

Wspomniane już kosze upominkowe również mogą sprawdzić się jako słodki prezent na Dzień Matki i Ojca. Takie zestawy słodyczy, uzupełniane niekiedy także innymi produktami czy drobiazgami, znajdziesz gotowe w większości sklepów spożywczych (a w sezonie związanym z tymi wyjątkowymi świętami rodziców kosze prezentowe dostępne są właściwie w każdym markecie). 

My polecamy jednak poświęcenie odrobiny czasu na skomponowanie indywidualnego kosza tego rodzaju. Nie musi to być zresztą klasyczny koszyk – tutaj sprawdzi się także eleganckie pudełko prezentowe, a nawet większa i sztywniejsza torba na upominki. Co zatem można włożyć do wnętrza takiego zestawu?

Podstawę powinny oczywiście tworzyć ulubione słodycze mamy lub taty. Do tego warto dołączyć dobrej jakości kawę lub herbatę, a także inne produkty klasy premium – mieszankę wyselekcjonowanych orzechów, kandyzowane owoce czy dobrej klasy rozpuszczalną gorącą czekoladę do samodzielnego przygotowania. W wielu cukierniach możesz znaleźć też gotowe, czekoladowe łyżeczki do mleka, które rozpuszczają się w gorącym napoju. 

Indywidualny charakter takiemu zestawowi nadasz poprzez dodanie czegoś „od serca”. Może to być pięknie oprawione zdjęcie, zapachowa świeca czy voucher prezentowy. 

A może tort z okazji Dnia Matki i Ojca?

Trochę niestandardowym pomysłem na słodki upominek z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca może okazać się okazjonalny tort na zamówienie! Z uroczym napisem na szczycie lub ciekawymi dekoracjami z masy cukrowej stanie się naprawdę sympatycznym prezentem, którym w dodatku można podzielić się podczas wspólnego świętowania!

Po więcej szczegółów zapraszamy na https://e-torty.pl.