Prezent na komunię? Aparat natychmiastowy Instax to strzał w dziesiątkę

Komunia to ważne wydarzenie w życiu dziecka. Przyjęło się, że to również czas na obdarowywanie się prezentami. Oprócz związanych z wiarą, takich jak medaliki, krzyżyki czy biblia warto rozważyć zakup uniwersalnego prezentu. My proponujemy aparat natychmiastowy.

Co to jest aparat natychmiastowy?

Aparat natychmiastowy, znany również jako aparat do zdjęć natychmiastowych, to rodzaj aparatu fotograficznego, który umożliwia natychmiastowe wywoływanie i drukowanie zdjęć bez potrzeby przetwarzania ich w ciemni fotograficznej lub przesyłania do laboratorium.

Aparat natychmiastowy jest również idealnym prezentem dla młodszych osób, zwłaszcza w erze, gdzie większość fotografii robiona jest za pomocą smartfonów i cyfrowych aparatów. Użycie aparatu natychmiastowego może dostarczyć dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, a także zachęcić do rozwijania swojego zainteresowania fotografią. Jest to ciekawy sprzęt, który pozwala na tworzenie pięknych wspomnień w formie fizycznej.

Dlaczego akurat na komunię?

To idealny czas w rozwoju dziecka na odkrywanie duszy artysty. Jednocześnie czas gdy możemy nauczyć dziecko, że czym innym są setki zdjęć na smartfonie, a czym innym jedno, które musi wykonać z „szacunkiem”, którego efekt zobaczy na papierze. To również okazja aby zrobić pierwsze zdjęcie, które zachowa wspomnienia.

Na co zwrócić uwagę?

Oprócz samego prezentu trzeba pamiętać o wkładach („kliszy”). Tu niestety trzeba liczyć się z kosztami. Wkłady do aparatu FUJIFILM Instax Mini to koszt około 80 zł za 20 zdjęć. Warto skonsultować wcześniej zakup z rodzicami dziecka – czy są w stanie wytłumaczyć, że trzeba podejść do tematu z szacunkiem, w końcu jak skończy się „klisza” z prezentu, będzie trzeba co jakiś czas dokupić materiał.

Pomysł na prezent: Aparaty natychmiastowe

Aparaty wykonujące zdjęcia natychmiastowe to doskonały pomysł na prezent. W dobie fotografii cyfrowej i smartfonów nasze zdjęcia lądują wśród setek plików. Dzięki aparatom natychmiastowym fotografie d…

My wybraliśmy jako faworyta Instax Mini 12 – aparat do zdjęć natychmiastowych który charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Koszt urządzenia to około 350 – 400 zł. Wydruk zdjęć w formie pionowej, na małych kliszach, co na start powinno wystarczyć.

Dokładne parametry sprzętu znajdziesz na stronach sklepów: