28.01 Dzień Składanki i Łamigłówki

Lubicie gry planszowe, quizy, czy też puzzle? A może krzyżówki, rebusy i zagadki? Jeśli odpowiedziałeś „tak” przy jednym z powyższych to podejrzewamy, że dziś jest Wasz ulubiony dzień :). Czyli dzień Składanki i Łamigłówki!😎 Wiecie, że takie gry i zabawy rozwijają nasz umysł oraz pamięć, a także uczą logicznego myślenia? Pewnie dlatego tak je lubimy 😉. Chcecie poznać nasze sposoby na rozruszanie szarych komórek? Zapraszamy! 💪💪 Oczywiście nie zabraknie ciekawych propozycji na prezent związanych z tym świętem :).

Raz, dwa, trzy – QUIZ
Jeśli jeszcze nie znacie akcji PUBQUIZ, a lubicie łamigłówki i rywalizację, to musicie czym prędzej się zapoznać :). Jak sama nazwa mówi są to quizy prowadzone w pubach, i to nie byle jakie quizy! Sami bywamy co najmniej raz w tygodniu więc serdecznie polecamy z czystym sumieniem 👌. Pod tym adresem 👉https://pubquiz.pl/ znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Sprawdź czy są także w Twoim mieście, zarezerwuj miejsce i baw się dobrze 😁😁👌😉😎🤸‍♀️

NeuroGrafitness dla mózgu
Polecamy wszystkim, którzy chcą poprawić jakość i szybkość myślenia oraz pamięć 😉. Na stronie https://www.neurogra.pl/ znajdziesz ciekawe ćwiczenia, które są tworzone przez naukowców w oparciu o światowe wyniki badań, więc chyba można im zaufać ;). Świetnie pobudzają, dlatego mogą zastąpić poranną kawę☕. Zresztą przekonajcie się sami i sprawcie sobie prezent na przyszłość dbając o kondycję własnego umysłu 🙂

PUZZLE
Nie wiemy jak Wy, ale my uwielbiamy się wyłączyć na cały dzień układając piękny krajobraz z puzzli😍. Badania dowodzą, że podczas układania puzzli ma miejsce nieustanna aktywność myśli przy udziale obu półkul naszego mózgu. Wszystkie zatem szare komórki poddawane są intensywnej pracy, co znacznie zwiększa ich pojemność oraz wydajność. Naukowcy twierdzą, że skupienie na puzzlach daje efekt podobny do medytacji – oczyszcza i uspokaja umysł. Różnorodność ich kształtów, obrazów i wzorów sprawia, że jest to idealny prezent dla każdego, w każdym wieku :). No dobra, prawie każdego, bo do puzzli potrzebna jest odrobina cierpliwości ;). Więc jak? Namówiliśmy Was? Poniżej kilka propozycji układanek dla różnych przedziałów wiekowych🎁. Enjoy!

Gry logiczne🎁😎
Pewnie zauważyliście, że gry planszowe, karciane, logiczne etc. stały się bardzo popularne ostatnimi czasy, bardzo nas to cieszy, bo dzięki temu powstaje ich coraz więcej i mamy w czym wybierać. Gry, potocznie nazywane „Planszówkami”, dzielą się na różne kategorie i jest to temat rzeka, dlatego szerzej je opiszemy na pewno w nie jednym jeszcze artykule, a teraz przedstawiamy kilka propozycji gier logicznych i życzymy powodzenia w rozgrywkach :).

Interaktywna gra książkowa – Dziennik 29 😍
Na koniec wisienka na torcie, którą próbujemy rozgryźć od kilku tygodni :P. Uwierzcie nam nie jest łatwo! Podejmijcie wyzwanie razem z nami i dawajcie znać jak Wam idzie ;). A oto krótki wstęp:

” Minął 28 tydzień tajnych prac wykopaliskowych, które miały przybliżyć ludzkość do poznania sekretu obcej cywilizacji. W 29 tygodniu stało się jednak coś niezwykłego! Zniknął cały zespół, pozostawiając po sobie jedynie dziennik. Twoim zadaniem będzie rozwikłanie tej tajemnicy. Rozwiązuj zagadki i łamigłówki, aby zdobyć kolejne klucze i móc kontynuować rozgrywkę.”

Card image cap

Zainteresowani?