23.01 Dzień bez opakowań foliowych

Ten dzień na pewno ucieszy wszystkich Eko-Maniaków, ponieważ obchodzimy Dzień bez Opakowań Foliowych. Inicjatywa powstała kilka lat temu, kiedy zaczęła się zwiększać pro-ekologiczna świadomość ludzi i mamy nadzieję, że będziecie świętować ten dzień należycie razem z nami 🙂

Jeżeli jesteście zainteresowani tematami ekologicznymi to zapraszamy na blog https://ulicaekologiczna.pl/ . Znajdziecie tam dużo ciekawostek o zdrowym trybie życia i ochronie środowiska. Zamieszczają tam także informacje o eko-wydarzeniach i najnowszych technologiach przyjaznych środowisku. Jeśli macie dzieci i chcecie je wychować na Eko-Maniaków tam też znajdziecie wszystko co będzie do tego niezbędne.
Także do dzieła! ???

Od nas oczywiście nie może zabraknąć propozycji na prezenty w powyższej tematyce, czyli opakowania żywnościowe i torby materiałowe w roli głównej. ??

Termosy i opakowania na żywność

Pamiętacie jak w do stołówek szkolnych przychodzili ludzie kupować obiady do domu? Zawsze przychodzili z własnymi termosami na żywność. Czemu by nie wrócić do tamtych czasów? Wiemy, że niektórzy z Was stosują takie rozwiązania i sklepy czy bary chętnie sprzedają swoje produkty do własnych opakowań, z czego jesteśmy bardzo dumni, dlatego też poniżej przedstawiamy kilka dobrych termosów dla dorosłych i dla dzieci oraz szklane opakowania do przechowywania jedzenia. Takie prezenty idealnie nadają się dla Eko – Maniaków czy też dla rodziny :).

Card image cap

Torby na zakupy

Od kilku lat jest boom na materiałowe torby na zakupy, w różnych wzorach i kolorach, zawierające często różne ciekawe czy śmieszne teksty. Po prostu taką torbą możesz wyrazić siebie. ? Sami mamy kilka takich toreb. ? Na Allegro można znaleźć takie, na których wydrukują wszystko co chcesz, dzięki czemu możesz być oryginalny, ale… Znaleźliśmy coś lepszego. ? Haftowane torby ?. Na Instagramie jest sobie taki profil: https://www.instagram.com/maledzielasztuki/, gdzie możesz wysłać swój wzór i zostanie on wyszyty ręcznie i to nie tylko na torbie ?. Sprawdźcie sami, a poniżej przykładowe dzieła:

Mamy też propozycję toreb na większe zakupy 🙂 Torba na kółkach będzie idealnym prezentem dla naszych rodziców czy dziadków, na pewno ułatwi im życie. ? Dużą torbę na ramię możesz sprezentować siostrze lub koleżance wypełniając ją jej ulubionymi cukierkami lub innymi prezentami ?.

Jak torby to może i plecaki

Plecaki oczywiście można także wykorzystać jako opakowanie na pozostałe prezenty, może takie zrobione własnoręcznie? Takie cieszą najbardziej! Pamiętajcie o tym ?. Jako pierwszą propozycję znowu podrzucamy link do Instagrama ? https://www.instagram.com/brzydackie_plecaki/ . Powiemy tyle: Mają styl i klasę! W dodatku szyją ręcznie zgodnie z zasadą zero waste i są to nasze ulubione plecaki – worki. <3 Zresztą zobaczcie sami:

Można pójść o krok dalej i wybrać plecak ze skóry ekologicznej, oto nasze propozycje:

Oczywiście pomysłów w głowie mamy o wiele więcej, więc jeśli to dla Ciebie za mało pisz do nas na Facebook’u i śledź kolejne wpisy. ??