02.02 Dzień Pozytywnego Myślenia

Niektórzy twierdzą, że pozytywne myślenie jest przereklamowane, ale badania naukowe dowodzą jednak co innego. Optymiści łatwiej radzą sobie z problemami codziennego życia. Rzadziej chorują, ponieważ pozytywne myślenie wzmacnia układ immunologiczny. My uważamy, że coś w tym jest i staramy się codziennie kierować swoje myśli w dobrą stronę mocy, łatwo nie jest, ale warto ?. Ogólnie jest to temat rzeka, ale nie będziemy się zagłębiać tylko skupimy się na prezentach?. Jeśli jednak szukacie inspiracji na zmianę swojego życia na pozytywne to zapraszamy na blog, który niedawno odkryliśmy i dał nam mega dawkę energii – www.blogglobtrotera.pl i życzymy samych pozytywnych myśli?. A tymczasem sprawdźcie nasze pomysły na prezenty związane z tym świętem?.

PLAKAT ZDRAPKA
Pewnie widzieliście nie jeden gotowy plakat zdrapkę na stronach z prezentowymi gadżetami. Są idealnym prezentem dla znajomych bliższych lub dalszych, a dzięki ich różnorodności pasują na różne okazje. My za to mamy propozycję aby zrobić taki plakat samemu ?. Znajdź cytaty nastawiające pozytywnie do świata czy też motywujące i wydrukuj je w formie plakatu. Następnie przygotuj farbę zdrapkę i voilà. Instrukcję zrobienia farby i przykładowy plakat znajdziesz na blogu, który nas zainspirował: https://www.mamawdomu.pl/2017/03/jak-zrobic-farbe-zdrapke.html. Powodzenia!

SKRZYNKA POZYTYWNYCH MYŚLI
Wypisz tyle pozytywnych myśli i cytatów ile jesteś w stanie znaleźć i wrzuć je do drewnianej skrzynki ?. Może to być też określona ilość, np.: na każdy dzień/tydzień/miesiąc w roku. Wiemy, że się powtarzamy, ale to jest jak nasza mantra – prezenty zrobione własnoręcznie mają największą wartość! Więc do dzieła! Skrzynkę można udekorować metodą decoupage ?. Nie masz skrzynki? Nic nie szkodzi, można użyć słoika, wazonu czy też papierowej torebki prezentowej.?

KSIĄŻKI POZYTYWNIE NASTAWIAJĄCE DO ŻYCIA
Na rynku jest mnóstwo poradników mówiących jak masz żyć, żeby było dobrze. Niestety nie wszystkie pomagają, a niektóre mogą nawet zaszkodzić, więc podchodźcie do wszystkiego co w nich piszą z przymrużeniem oka ?. Natomiast jest taka autorka, którą czyta się przyjemnie i pisze o własnych przeżyciach, które nie były łatwe, a mimo wszystko potrafi dalej czerpać z życia pozytywną energię. Mowa o Dagmarze Skalskiej. Zapraszamy na jej bloga ? https://projektegoistka.pl/ oraz do lektury jej książek ?. Prowadzi także warsztaty i kursy, ale tego jeszcze nie próbowaliśmy. Jeśli spróbujecie to podzielcie się z nami koniecznie swoimi doświadczeniami?.

Dziękuję za uwagę ?