Przygotuj się na Halloween. Ciekawe prezenty i gadżety.

Halloween to zwyczaj oparty na powszechnej maskaradzie. Obchodzi się go 31 października, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. Halloween nie jest świętem urzędowym, a mimo to cieszy się największą popularnością, zaraz po święcie Bożego Narodzenia. Symbolem Halloween jest wydrążona dynia, odpowiednio wymodelowana tak, aby powstała krwiożercza paszcza z wyszczerbionymi zębami. Do dyni wstawia się lampki i świece, by podkreślić „straszny” efekt. Obok dyni podczas tego święta pojawiają się duchy, wampiry, zombie, demony, trupie czaszki, poruszające się kościotrupy, nietoperze, zwierzęta nocy. 

Magiczne Halloween 

Geneza obchodów Halloween nie jest wcale jednoznaczna. Współcześnie, w powszechnej świadomości, dzień ten jest świętem zmarłych. Jednak zarówno poganie jak i chrześcijanie obchodzili święto zmarłych wiosną a nie jesienią. Dlatego genezę Halloween przypisuje się w wersji opcjonalnej europejskiemu świętu przechodzenia jesieni w zimę, który to dzień według celtyckich kapłanów, jest okazją do zacierania granic pomiędzy zaświatami a światem żyjących. W tym dniu duchy dobre i złe mają ułatwioną okazję do powrotu na chwilę do świata żywych. 

Na początku święto to pojawiło się 1 października 1920r. w mieście Anoka w stanie Minnesota w USA, by ostatecznie ulokować się w dniu 31 października. W Polsce Halloween pojawiło się w latach 90. XX wieku i tak już pozostało, a z roku na rok ma coraz więcej zwolenników.

Prezenty i gadżety na Halloween

Istotą Halloween jest przebieranie się oraz maskarada przywołująca postaci z zaświatów. Strój na Halloween powinien być straszny, ale i zabawny, kreatywny i nieszablonowy. Inspiracji warto poszukać u specjalistów tematu. Miłośnicy tego święta wykorzystują gotowe elementy ubioru i różnego rodzaju gadżety, które mniej lub bardziej odwołują się do mrocznego święta. 

Pomysł na prezent: Gadżety na Halloween

Idziesz na imprezę Halloween'ową i trzeba się przebrać albo coś przygotować? A może każdy ma przynieść jakieś rekwizyty do dekoracji? W takim razie dobrze trafiłeś! Znajdziesz tutaj przebrania dla sie…

Do najpopularniejszych gadżetów należą wszelkie peruki, im bardziej jaskrawe i niezwykłe tym lepiej. Peruki z długimi włosami lub krótkimi, mocno ufryzowane lub proste i barwne. Odwołują się do postaci znanych z filmowych horrorów. Wśród tych gadżetów znajdziesz także przedmioty użytku codziennego, np. skarpetki, kubki itd., itp., które możesz sprezentować gospodarzom, lub komuś kto obchodzi tego dnia urodziny i jest fanem Halloween. A jeśli sam chciałbyś stworzyć jakiś „straszny projekt” i przełożyć go na bluzę, torbę lub koszulkę to zapraszamy do sklepu Megakoszulki.pl.

Halloween kojarzy się mocno z wszelkimi nietoperzami, pająkami, smokami, zombie, atrybutami filmowych bohaterów, natomiast niektórzy dorośli oraz dzieci chętnie przebierają się także za pozytywne postacie np. z bajek. Takie gotowe przebrania możecie znaleźć także pod hasłem stroje karnawałowe.

Pomysł na prezent: Stroje karnawałowe

Czy Wasze dziecko lubi się przebierać za ulubioną postać z bajki lub filmu? Jeśli tak to taki strój świetnie się nada jako prezent, dodatkowo możesz pozwolić dziecku chodzić w takim stroju przez całe…

Jednak jeśli nie lubisz się przebierać, ale lubisz zmieniać wystrój w domu to dla zaznaczenia tego święta wystarcza umieszczenie w domu czy na zewnątrz dekoracji Halloweenowej. Gnijąca Panna Młoda, lalka zombie, ruchome szkielety świetnie się sprawdzą w tej roli, a wszystko dostępne w naszej wyszukiwarce pomysłów na prezent.

Powodzenia w szukaniu najstraszniejszego przebrania!