Praktyczne sposoby na pakowanie prezentów

Chcesz obdarować kogoś bliskiego i podkreślić, że jest dla Ciebie kimś ważnym? Pamiętaj, aby zadbać nie tylko o zawartość, która będzie spełnieniem marzeń konkretnej osoby, ale i estetykę wręczanego upominku. Jak zapakować prezent? Podpowiadamy! Przeczytaj porady i przygotuj naprawdę elegancką paczkę.


Jak ładnie zapakować prezent w papier?

Ten sposób uchodzi za najłatwiejszy, ale w praktyce efekt może być mniej lub bardziej estetyczny. Jak ładnie zapakować prezent w papier? Wystarczy kilka kroków:

  • dobierz papier dekoracyjny – cieniutki bardzo efektownie się prezentuje, ale trudniej go użyć, dlatego wymaga pewnej wprawy. Jeśli brakuje Ci wprawy, warto sięgać po nieco grubszy, 
  • odmierz kawałek, który pozwoli Ci owinąć pudełko (pozostaw zapas co najmniej 5 cm), 
  • przymocuj początek papieru do kartonu taśmą i ciasno owiń szerszy bok, 
  • przełóż prezent spodem do góry i zagnij róg papieru w dół, aby jego część zetknęła się z bokiem opakowania,
  • zagnij do środka wystający bok papieru i powtórz tę czynność z drugiej strony, 
  • zagięte boki przyklej taśmą, zagnij trapezową część papieru na dole i doklej, 
  • przekręć pudełko bokiem w dół, powtórz wcześniejsze kroki na górnym boku, 
  • przewiąż całość kolorową wstążeczką lub doklej do niego gotową kokardę. 

Do prezentów doskonale sprawdzi się taśma dekoracyjna. Możesz sięgnąć po wzór dopasowany kolorystycznie do papieru. Taka taśma jest idealna także, gdy chcesz wysłać swój upominek pocztą lub kurierem. Misternie zapakowane pudełko najlepiej wówczas włożyć do większego kartonu. Z przesyłek nie mogą wystawać wstążeczki, a papier w transporcie i tak mógłby się zniszczyć. Dekoracyjna taśma pakowa sprawi jednak, ze nawet zewnętrzne opakowanie nadal będzie odświętne i zrobi miłą niespodziankę obdarowanej osobie jeszcze przed otwarciem. 


Jak zapakować duży prezent? 

Chcesz podarować komuś bliskiemu większy upominek? Piękny pluszowy miś, wózek dla lalek czy rower mogą stać się pewnym wyzwaniem. Jak zapakować prezent, który ma duże wymiary? Możesz poszukać kartonu dopasowanego rozmiarem do zawartości, przyozdobić naklejkami i przewiązać go ozdobną wstążką. Dekoracyjna taśma do pakowania prezentów pozwoli Ci szybko, szczelnie i estetycznie zabezpieczyć opakowanie przed otwarciem. 

Innym sposobem jest zawinięcie kupionego pudełka ozdobnym papierem i przyklejenie na nim kokardy. Możesz wykorzystać także dekoracyjną tkaninę. W przypadku bardzo dużego upominku przewiąż go jedynie wstążką. 


Jak zapakować prezent w folię? 

Zastanawiasz się, jak ładnie zapakować prezent? W miejsce klasycznego papieru możesz wykorzystać ozdobną folię. Celofan świetnie sprawdzi się dla rzeczy o nietypowych kształtach. Wystarczy, że kupisz duży arkusz, położysz przedmiot na rozłożonej powierzchni, podniesiesz boki w górę i całość zwiążesz. W ten sposób stworzysz oryginalny „worek”. Chcesz zyskać jeszcze lepszy efekt? Przystrój folię naklejkami dopasowanymi do okazji. 

Możesz również przygotować specjalną podstawkę pod prezent. Wytnij kółko lub kwadrat z twardego kartonu, umieść ją na celofanie i połóż przedmiot, który chcesz zapakować. Teraz ściągnij boki folii w górę i zawiąż je ozdobną wstążką. 


Jak zapakować prezent? Skorzystaj z porad! 

Przedstawiliśmy sprawdzone wskazówki, które pozwolą Ci ładnie zapakować prezent niezależnie od jego kształtu oraz rozmiaru. Dobierz elegancki papier ozdobny lub folię, sięgnij po taśmę dekoracyjną i przygotuj estetyczny upominek, który naprawdę zachwyci obdarowanego!