Pomysł na świąteczny prezent dla chłopca

Wybór prezentu, który trafi w gust i zainteresowania dzieci nigdy nie jest prosty. Każdy chce, żeby wybrany przez jego prezent sprawił obdarowanemu dziecku dużo radości i nie trafił w kąt po kilku minutach. Największym prezentowym wyzwaniem jest zawsze okres Bożego Narodzenia, gdy często kupujemy prezenty dla kilkorga dzieci. Chcemy Ci to ułatwić i zaproponować sporą dawkę pomysłów na prezenty świąteczne dla chłopców.

Pomysły na prezent dla chłopca do 3 lat

Szukając prezentu dla chłopca do 3 lat przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa malucha. 

  •  Dla ciekawych świata- zabawki interaktywne. Np.  Pudełko Uczydełko Dumel. To kolorowa zabawka edukacyjna, dzięki której dziecko będzie mogło m. in. uczyć się rozpoznawać odgłosy zwierząt, pobawić się wskazówkami zegara czy pograć na pianinku. 
  • Dla małych budowniczych- klocki. Np.  Klocki Olbrzym w skrzynce Wader. Z pewnością spodobają się maluchowi, który zacznie tworzyć z nich swoje pierwsze konstrukcje. Dodatkowym atutem jest praktyczna skrzyneczka, która ułatwi przechowywanie klocków w pokoju dziecka.
  • Dla małych odkrywców- literatura dla dzieci. Np. Książeczka Dotykam poznaję. DinozauryTo ciekawa książeczka z silikonowymi elementami. Dzieci podczas słuchania czytanej bajeczki będą mogły także poznawać różne faktury umieszczone na stronach książeczki.
  • Dla tych, którzy lubią przytulanie – pluszaki. Np. Pluszak Baby Shark Canenco. Dzieci uwielbiają przytulać pluszaki. To także często ich towarzysze w zasypianiu lub wycieczkach. Mały rekin z pewnością przypadnie do gustu niejednemu małemu chłopcu.

A co zaciekawi chłopca do 10 lat?

Wybór prezentu dla starszego chłopca nie powinien sprawiać większych problemów. Najlepiej postawić tu na sprawdzone, uniwersalne rozwiązania, które wpasują się w gust większości chłopców w tym wieku. Oto kilka przykładów:

  • Klocki LEGO lubią chyba wszyscy. Dają one duże możliwości wyboru także ze względu na wiek dziecka.
  • Gry planszowe to niezawodny sposób na miłe spędzenie czasu z rodziną lub kolegami. Zdecydowanym pewniakiem będzie tu gra UNO. Ale warto też gier zręcznościowych jak np. Jenga.
  • Hulajnoga też będzie tu dobrym wyborem. Zwłaszcza dla chłopców, którzy lubią ruch na świeżym powietrzu.

Prawdziwe wyzwanie- prezent dla nastolatka

Nastolatkowie mają już bardziej sprecyzowane zainteresowania, dlatego wybór prezentu dla nich może być największym wyzwaniem. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych i bez problemu możesz skorzystać z poniższych propozycji:

  • Dron do obserwacji otoczenia. Szeroki wybór znajdziesz w naszym katalogu prezentów – już nie musisz szukać.
  • Puzzle 3d, które pomogą w uczeniu koncentracji i skutecznie odciągną od ekranów.
  • Albo Gra logiczna, która pomoże w ćwiczeniu szarych komórek, a znajdziesz ją za pomocą kilku kliknięć tutaj

Zobacz też: