Najciekawsze mniej znane gry zespołowe

Pośród sportów zespołowych istnieje wiele dyscyplin, które często pozostają nieodkryte przez masową publiczność. W cieniu bardziej popularnych gier, takich jak piłka nożna czy koszykówka, kryją się mniej znane sporty, które są dużo ciekawsze i oryginalniejsze. W niniejszym artykule przyjrzymy się tym nieodkrytym perełkom, które zasługują na większą uwagę.


Airsoft – symulacja taktyczna

Airsoft to forma rozrywki strzeleckiej, w której gracze używają replik broni palnej strzelającej kulami z tworzywa sztucznego. Chociaż wydaje się to podobne do paintballa, airsoft różni się głównie precyzją replik broni, które są realistyczniejsze, dlatego przed grą koniecznie należy odwiedzić sklep z replikami ASG żeby zaopatrzyć się w sprzęt. Podstawowym wyposażeniem gracza są repliki broni, maska ochronna, kamizelka, a także odpowiedni strój i obuwie. 
Rozgrywka to przede wszystkim strategiczna walka zespołowa. Popularne scenariusze obejmują zadania taktyczne, takie jak zdobywanie flagi, odbijanie punktów kontrolnych czy przetrwanie w warunkach symulowanej bitwy. Zawodnicy muszą nie tylko wykazać się umiejętnościami strzeleckimi, ale także zdolnościami strategicznymi, komunikacji z drużyną i szybkim podejmowaniem decyzji.

Bossaball – ruch, muzyka i piłka

To nie tylko gra zespołowa; bossaball łączy elementy siatkówki plażowej, gimnastyki akrobatycznej i piłki nożnej. Jest rozgrywany na specjalnych, dmuchanych kortach, które dodają sprężystości i pozwalają zawodnikom na efektowne loty i ewolucje. Drużyny składają się z osób często uprawiających różne dyscypliny sportowe, co sprawia, że jest to sport otwarty na różne umiejętności, ale przede wszystkim dobrą zabawę.

Głównym celem drużyn jest zdobywanie punktów, przesyłając piłkę na drugą stronę siatki przeciwnika. Zawodnicy używają do tego różnych części ciała, a efektowne zagrania i akrobacje są bardzo mile widziane. Siatka, umieszczona na wysokich słupach, dodaje trudności i dynamizmu w rozgrywce. Unikalnym elementem Bossaball jest obecność muzyki podczas rozgrywki. Każda drużyna ma własnego DJ-a, który decyduje o tempie gry poprzez dobór utworów. 

Sepak Takraw – ekstremalna siatkówka 

Sepak Takraw to sport zespołowy, który wywodzi się z Azji Południowo-Wschodniej, a jego nazwa pochodzi z słów „sepak” (kopnięcie) i „takraw” (pleciona piłka). W tej grze dwie trzyosobowe drużyny rywalizują ze sobą, używając jedynie nóg, głowy, kolan i stóp, aby utrzymać w powietrzu specjalną, lekką piłkę. W przeciwieństwie do tradycyjnej siatkówki, zawodnicy mający kontakt z piłką używają jedynie części ciała od pasa w dół. 
Piłka, wykonana z rattanu lub tworzywa sztucznego, może osiągać znaczne prędkości, a gracze muszą wykazać się zarówno zwinnością, jak i precyzją, aby utrzymać ją w ruchu. Przypomina to siatkówkę, ale szybkie ruchy i akrobatyczne ewolucje nadają grze unikalny charakter. 


Te dyscypliny, choć może nieznane dla mas, zdobywają serca entuzjastów i uczestników, tworząc społeczności oddane swoim pasjom. Warto zauważyć, że w tych mniej znanych grach kryją się nie tylko emocje sportowego współzawodnictwa, ale także okazja do poszerzania horyzontów, rozwijania nowych umiejętności i budowania silnych więzi zespołowych.