Kawiarka jako pomysł na prezent. Czym jest Kawiarka Bialetti?

Gdy zbliża się uroczystość urodzinowa, imieninowa, ślub czy parapetówka bądź inne ważne wydarzenie zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego prezentu. Dobrym wyborem może być zdecydowanie się na takie urządzenie AGD jak kawiarka do kawy. Na pewno trafimy tym podarunkiem w gusta prawdziwego smakosza, ale również sprawdzi się dla amatora kawy. Każdy przecież lubi rozpocząć dzień od tego aromatycznego napoju – sprawdźmy zatem jakie kawiarki sprawdzą się na prezent.

Na rynku jest ogromny wybór tego typu produktów, więc z pewnością znajdziemy taki jakim chcemy kogoś obdarować. Kawiarka to idealny prezent dla ludzi aktywnych, którzy potrzebują pobudzającej do działania dawki kofeiny.

Kafetierka rozpoczęła  swoją historię we Włoszech, gdzie w 1918 roku właściciel fabryki maszyn i części aluminiowych Alfonso Bialetti postanowił zaprojektować urządzenie pozwalające na przygotowanie dobrej  kawy jak w ówczesnych ekspresach parowych. Tak przygotowywano napój tylko we włoskich  kawiarniach. Te ekspresy były dosyć masywne, nie mogły być wykorzystywane w domach, więc zaszła taka potrzeba by każdy Włoch mógł samodzielnie przygotować kawę co było możliwe tylko za pomocą niewielkiej kawiarki. W 1933 roku powstało pierwsze takiego typu urządzenie ale produkcję zaczęto po wojnie. Syn Alfonso Bialettiego ją opatentował i rozpowszechnił, bardzo szybko zdobyła popularność i aprobatę i stała się stałym wyposażeniem włoskiego domu. Pierwsze to ośmiokątne, aluminiowe rozkręcane dzbanki. Taka forma przetrwała do dziś. Kawiarka Bialetti to doskonały pomysł na stylowy i przydatny prezent.

Kawa jak we Włoszech jest na wyciągnięcie naszej ręki, a obsługa takiego urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy wlać wodę do dolnego zbiornika, wsypać na sitko zmieloną kawę, postawić dzbanuszek na palniku czy płycie kuchenki i poczekać aż się zaparzy.

Tak więc jeśli mamy znajomego smakosza tego aromatycznego napoju, doskonale na prezent sprawdzi się kawiarka do kawy. Możemy przebierać wśród różnych kolorów i wzorów, a znając gust obdarowywanego nie powinniśmy mieć żadnego problemu z wyborem najlepszej propozycji.