Jak dobrać naszyjnik do dekoltu? 3 praktyczne porady!

Internetowe oraz stacjonarne sklepy jubilerskie obfitują obecnie w różnorodne modele naszyjników damskich. Wybierać można pośród delikatnych, cieniutkich łańcuszków, utrzymanych w minimalistycznym stylu, jak również stawiać na wyraziste, bogato zdobione ozdoby. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze idealnego wisiorka? Zwracaj uwagę na obowiązującą modę, swój własny styl i osobiste upodobania. Jednocześnie pamiętaj, aby noszone na szyi błyskotki tworzyły spójną całość z założonym ubiorem. Istotnym elementem jest także właściwe dopasowanie specyfiki naszyjnika do kształtu dekoltu. Już teraz poznaj kilka sprawdzonych wskazówek, które rozwieją Twoje wątpliwości w tym zakresie!

Wskazówka numer jeden – dekolt przypominający literę V

Jednym z najpopularniejszych typów dekoltu, jaki pojawia się w elementach damskiej garderoby, jest ten w kształcie litery V (nazywany również dekoltem w szpic lub w serek). Jakie naszyjniki będą wtedy prezentowały się najlepiej? Jeśli chodzi o długość, to panuje tutaj dowolność. W zależności od indywidualnych upodobań można stawiać na dłuższe, jak i krótsze modele. Jednak warto zachować tu rozwagę, gdyż zbyt długi wyrób jubilerski może sprawiać wrażenie zbyt wyzywającego, nadmiernie eksponującego biustu. Egzamin zdają przede wszystkim kolie, chokery, zakończone wisiorkiem łańcuszki o interesującym splocie, naszyjniki z geometrycznymi ozdobami zwężającymi się ku dołowi, a także modne ostatnio celebrytki. Akcesoria te wyglądają atrakcyjnie, gdy noszone są warstwowo.

Wskazówka numer dwa – jaka biżuteria do dekoltu karo?

Czym jest dekolt karo? To nic innego jak eleganckie, kwadratowe wycięcie w odzieży – najczęściej bluzce albo sukience. Zakładając takie ubrania, można optycznie zmniejszyć obfity biust oraz wydłużyć zbyt krótką szyję. Przestrzeń dekoltu jest wtedy bardzo duża, dlatego zaleca się uzupełnić ją spektakularną biżuterią – wielobarwnymi koralami, sznurami pereł, łańcuchami z geometrycznymi zawieszkami, aksamitnymi tasiemkami, chokerami. Trzeba jednak pamiętać, aby zawieszone na szyi akcesoria nie zachodziły na ubranie, tylko pięknie podkreślały wyrazistość obojczyków. W efekcie nie zaburzy to całej koncepcji.

Wskazówka numer trzy – najlepsza ozdoba okrągłego dekoltu

Dobra informacja jest następująca – okrągły dekolt daje spore możliwości względem wyboru odpowiedniej biżuterii, ponieważ niemal zawsze wygląda on po prostu świetnie. To ponadczasowa klasyka, na którą opłaca się postawić. Najlepszą opcją są wyraziste naszyjniki, które skupiają wzrok i odciągają uwagę od ewentualnych mankamentów dolnych partii sylwetki. Warto stawiać na modele zdobione okrągłymi elementami dekoracyjnymi lub różnej wielkości kuleczkami, czy też biżuteryjne kołnierze. Miłośniczkom długich wisiorków oraz bluzek z dekoltem w łódkę zalecane są nieco bardziej subtelne, skromniejsze wyroby jubilerskie.

Naszyjnik a kształt dekoltu sukienki lub bluzki – podsumowanie

Za sprawą odpowiednio dobranych dodatków można nie do poznania odmienić każdą stylizację – zarówno tą codzienną, jak i świąteczną. Warto więc wykazywać się odwagą, dawać ponieść się wyobraźni oraz eksperymentować. Jeśli jednocześnie wykorzysta się w praktyce wymienione powyżej wskazówki, zyskuje się gwarancję na to, że założony naszyjnik zostanie prawidłowo wyeksponowany i nie będzie zdominowany przez pozostałe akcesoria, czy inne elementy garderoby.

źródło zdjęć: freepik.com