Czym pachnie miłość?

Luty to miesiąc zakochanych. W tym najkrótszym miesiącu w roku mają oni swoje święto i mogą celebrować swoje uczucie. Do Walentynek wiele par przygotowuje się kilka tygodni wcześniej – kupuje prezenty, organizuje romantyczne kolacje, szykuje stroje na wyjątkowe randki. Te ostatnie wymagają dodatkowej oprawy w postaci pięknego zapachu. Na walentynkową randkę najlepiej wybrać perfumy, które kojarzą się z miłością. Jakie to są?


Zapach miłości od pierwszego wejrzenia

Zapachu miłości nie da się opisać ani odtworzyć jest niepowtarzalny. Nie oznacza to jednak, że znane domy perfumeryjne nie próbują tego zrobić. Zadania takiego podjęła się m.in. marka Cacharel, a efekty jej działań można podziwiać na https://tagomago.pl/collections/cacharel. Woda toaletowa Amor Amor to miłość od pierwszego spryskania. Zapach ten jest hołdem dla najgłębszego i najbardziej gorącego uczucia. Perfumy Cacharel to połączenie kwiatowych i owocowych woni. Aromaty, jakie zostały zamknięte w czerwonym flakonie to liście czarnej porzeczki, pomarańcza, mandarynka, bergamotka, jaśmin, lilia, konwalia, róża, morela, piżmo, fasola tonka, bursztyn, jałowiec, wanilia. Kompozycja tych aromatów idealnie sprawdzi się na co dzień, na wieczór, a także rozpali zmysły w sypialni.


Zapach miłości romantycznej

Zapach miłości można odnaleźć również wśród zapachowych pozycji marki Dior. Romantyczne uczucie marka ta zamyka we flakonie Miss Dior. Jest to pachnidło dedykowane romantyczkom, ceniącym elegancje i blichtr. Docenią to przede wszystkim starsze panie. Pachnidło otwiera aromat włoskiej mandarynki, który następnie przechodzi w orzeźwiające cytrusy i słodki aromat egipskiego jaśminu. Nie bez znaczenia jest również nuta podstawy, która odpowiada za elegancję całej kompozycji. Odnaleźć można w niej zmysłowe piżmo i paczulę.


Zapach nastoletniej miłości

O ile Miss Dior to propozycja dla dojrzałych kobiet to Coco Mademoiselle od Chanel to kompozycja tworzona dla nastoletnich romantyczek. Pachnidło jest subtelne, dziewczęce, niemal niewinne, czyli dokładnie takie jak nastoletnie uczucie. W nucie głowy, która jako pierwsza dochodzi do głosu, wyczuć można pomarańcze, bergamotkę i mandarynkę. Pierwszy powiew cytrusów po kilku minutach zastępowany jest słodkimi akordami róży, jaśminu, ylang-ylang i mimozy. Prawdziwą duszą pachnidła jest jednak nuta bazy – to ona tworzy ich charakter. Nutę podstawy Coco Mademoiselle tworzy białe piżmo, fasola tonka i wanilia.

bottle-2812214_960_720.jpg


Zapach kokieteryjnej miłości

Miłość to zabawa, kokieteria, flirt! Jeśli też tak uważasz sięgnij po perfumy Midnight Rain, które są propozycją marki La Prairie. Zapach ten zachwyca swoimi egzotycznymi woniami i owocowymi akordami, w których woń gujawy łączy się z pomarańczą i mandarynką. Owocowym akordom towarzyszy słodka, a jednocześnie elegancka frezja, która z każdą minutą zyskuje na słodyczy. W nucie serca wyczuć można również kuszącą śliwkę i tajemniczą lilię. Zaskakująca (zupełnie jak miłość) jest też baza perfum. Tworzą ją skryta paczula, piżmo i kaszmir.

Artykuł partnera