Czy 300 zł wystarczy, aby kupić dobry smartwatch?

Inteligentne zegarki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To funkcjonalne gadżety, które przydają się nie tylko sportowcom i osobom aktywnym. Urządzenie z łatwością można przystosować do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. W sprzedaży znajduje się wiele interesujących modeli, jednak osoby bez doświadczenie mogą mieć problem z podjęciem trafnej decyzji zakupowej.


Ograniczony budżet nie musi stanowić przeszkody, jednak zbyt przesadna oszczędność zwykle kończy się źle. Zastanawiasz się, czy wystarczy 300 zł, aby zakupić akcesorium o zadowalających parametrach użytkowych? Odpowiedź na to pytanie umieszczono poniżej.

Tani smartwatch – argumenty „za”

Smartwatch z niskiej półki cenowej również może być dobry, co potwierdzają liczne opinie użytkowników. Ważne jest jednak to, aby zapoznać się ze specyfikacją konkretnego modelu. Lepiej odpuścić zakup gadżetu „no name”, ponieważ jego jakość trudno zweryfikować. Nie należy oczekiwać, że akcesorium za mniej niż 300 zł dorówna zegarkom za 1000 zł i więcej. Faktem jest jednak to, że nie każdy potrzebuje dostępu do zaawansowanych funkcji. Wielu użytkowników nie posiada wygórowanych oczekiwań wobec urządzenia – w takiej sytuacji nie ma sensu przepłacać!

  1. Niedrogi smartwatch świetnie sprawdzi się podczas codziennych aktywności np. spacerów, joggingu, ćwiczeń na macie. W dzisiejszych czasach tanie zegarki zapewniają przyzwoitą funkcjonalność, więc nie trzeba obawiać się, że inwestycja będzie nieudana.
  2. Bywa tak, że inteligentny zegarek po kilku tygodniach po prostu się nudzi. Tańszy gadżet można zakupić na próbę, aby przekonać się, czy rzeczywiście będzie on przydatny. Po czasie można wymienić go na droższy model.
  3. Smartwatche przestały być nowością, dzięki czemu ceny starszych zegarków spadły w dół. Nie trzeba wydawać majątku, aby zakupić produkt wykonany z wysokojakościowych materiałów, który będzie cechował się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.
  4. Rodzice, którzy planują zakupić smartwatcha dla dziecka zwykle nie chcą wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy. Wiadomym jest, że smyk może szybko uszkodzić lub zgubić nowy nabytek.
  5. Seniorzy najczęściej korzystają z kilku ulubionych funkcji – nie potrzebują oni luksusowych zegarków najwyższej klasy. Użytkownicy w starszym wieku z pewnością będą zadowoleni z niedrogich modeli.

Ci, którzy zastanawiają się, jakie tanie smartwatche posiadają najlepsze recenzje powinni zajrzeć na stronę Smartwatch Ranking. Można tutaj znaleźć wiele praktycznych wskazówek, dzięki którym rozsądne zainwestowanie gotówki stanie się prostsze.

Zegarek do 300 zł – argumenty „przeciw”

Prawdą jest, że zegarki dostępne w ekonomicznych cenach są dedykowane głównie osobom, które nie posiadają wygórowanych oczekiwań. Oczywistym jest, że nie każdemu przypadną one do gustu. W tej kategorii raczej nie znajdziemy modeli, które sprawdzą się podczas nurkowania lub zdobywania górskich szczytów. Smartwatche do 300 zł posiadają jedynie podstawowe czujniki, które nie są zbyt precyzyjne. Nie są to urządzenia do profesjonalnych zastosowań.

  1. Zdecydowana większość tanich zegarków jest wykonana ze słabych materiałów i komponentów, co przekłada się na niską żywotność. Trudno jest znaleźć model godny uwagi, jednak jest to możliwe!
  2. W sprzedaży można znaleźć wiele modeli pochodzących z chińskich portali sprzedażowych. Nawet, jeśli posiadają one menu w języku polskim, to zakup nie wydaje się być najlepszym posunięciem. Dobrze jest postawić na smartwatch renomowanej marki.
  3. Funkcjonalność niedrogich gadżetów jest okrojona – osoby, które chcą być na bieżąco z nowinkami technologicznymi musza przeznaczyć na zakup nieco więcej gotówki.