Smartband popularnym pomysłem na prezent. Dlaczego są takie modne? Jaki model wybrać?

Wielkimi krokami zbliżają się urodziny bliskiej Ci osoby? W związku z tym zastanawiasz się nad tym co kupić jej w prezencie z tej okazji? Chcesz by było to coś bardzo praktycznego oraz modnego? Szukasz sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością bardzo zainteresuje Cię właśnie ten tekst – powstał on z myślą o wszystkich osobach, które w najbliższej przyszłości będą kupowały prezent – na przykład na urodziny!

Idealny gadżet? Zastanów się nad smartbandem

Udany i atrakcyjny prezent urodzinowy musi bez wątpienia spełniać kilka cech. Przede wszystkim warto rozważyć coś użytecznego, co nie będzie kurzyło się na półce.

Ważne, także by było to coś naprawdę modnego i na czasie. Właśnie dlatego bez wątpienia idealny prezent to smartbrand. Jest to świetny wybór dla wszystkich aktywnych osób, które dbają o swoje zdrowie oraz o świetną kondycję. Warto poznać wszystkie funkcje tych urządzeń.

Taki prezent w cale nie musi być bardzo drogi – przykładem może być popularny (i jeden z najnowszych – pojawił się niedawno w sprzedaży) model Xiaomi Mi Band 5, który zakupisz już za mniej niż 200 złotych.

Nasz wybór: Xiaomi Mi Band 5

Zdecydowaliśmy się przyjrzeć modelowi Xiaomi Mi Band 5. Jak podaje producent, a także jak komentują użytkownicy jest to jeden z odporniejszych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia modeli (cyferblat wykonany ze szkła hartowanego).

Model oferuje wiele użytecznych funkcji m.in:

  • bluetooth (bezproblemowe podłączenie do telefonu),
  • monitor snu,
  • monitor tętna,
  • pulsometr,
  • krokomierz,
  • powiadomienia o mailach i sms,
  • licznik spalonych kalorii.

Co więcej, samoistnie wykrywa on bieganie oraz szybki marsz.

Patrząc na listę dostępnych funkcji przekojnujemy się smartband może być prezentem nie tylko dla sportowców czy gazeciarzy.

Smartband Xiaomi Mi Band 5 jest w pełni kompatybilny z system operacyjnym Android oraz iOS, dzięki czemu nie musisz się martwić czy będzie działał solenizantowi.

Ciekawostka: prezentowany smartbrand ma funkcję monitorowania zdrowia kobiet – wspomaga śledzenie cyklu menstruacyjnego.

Bateria w tym urządzeniu jest wyjątkowo wytrzymała – pracuje nawet do 14 dni. Tutaj ciężko o obserwacje użytkowników jak z jej zużyciem, smartband jest dosyć nowym produktem. Z doświadczeń z poprzednimi modelami można jednak przypuszczać, że nie zaobserwujemy dużego spadku wydajności ogniwa po miesiącach użytkowania.

Osoba obdarowana takim prezentem może w nim także pływać. Czeka na nią aż 11 trybów ćwiczeń, dzięki którym będzie mogła jeszcze lepiej niż dotychczas zadbać o swoje zdrowie oraz o kondycję fizyczną.

Podsumowując, bez wątpienia jest to idealny prezent oraz idealny gadżet, który powinien spodobać się każdej osobie, także (ale nie tylko) aktywnej fizycznie. Może być to, także doskonała mobilizacja dla wszystkich osób, które od zawsze próbują się odchudzić oraz rozruszać.

Jak zawsze w podsumowaniu prezentujemy ostatnie ceny modelu.

Choć nam w oko wpadł Xiaomi Mi Band 5 warto sprawdzić poprzednika (Xiaomi Mi Band 4) lub inne modele. Wybrane smartbandy znajdziecie w naszej wyszukiwarce prezentów.

Pomysł na prezent: Smartbandy

Inteligentne opaski to mniejsze i tańsze wersje smartwatchy. Są to poręczne urządzenia pozwalające również usprawnić nasz codzienny trening, poprzez mierzenie i rejestrowanie naszych wyników i osiągni…

PS Czasami zastanawiamy się, smartband czy smartwatch? Mówiąc krótko, smartband to dodatek do naszego telefonu. Smartwatch może zastąpić telefon. Różnice dobrze opisuje video przygotowane przez Komputer Świat. Warto sprawdzić, aby uniknąć nieporozumień 😉