Jaki prezent dla tenisisty?

Przy robieniu upominków warto jest uwzględnić hobby obdarowywanej osoby. Prezenty związane z jej pasją zostaną bardziej docenione i trafią w jej gust. Jakie podarunki spodobają się miłośnikom tenisa?

Ciekawe akcesoria dla tenisisty

Podczas wyboru prezentu dla tenisisty warto zastanowić się nad zakupem sportowych gadżetów, które przydadzą się na korcie i nie tylko. Może to być m.in. personalizowany termos z imieniem i nazwiskiem świętującej osoby lub innym nadrukiem. Taki przedmiot przyda się o każdej porze roku.

Ciekawym pomysłem jest też zakup personalizowanej kosmetyczki lub ręcznika ze sportowym motywem. Kosmetyczkę tenisista może zabrać np. w podróż, gdy wybiera się na zawody. Ręcznik będzie przydatny do wycierania potu podczas intensywnej rozgrywki.

Prezenty nie muszą jednak nawiązywać bezpośrednio do sportu, lecz np. posiadać nadruk z rakietami tenisowymi. Taki wzór może znajdować się na portfelu, notesie czy worku. To akcesoria przydatne na co dzień w różnych sytuacjach, nie tylko przed meczami. Dzięki tenisowemu motywowi fan tej dyscypliny będzie miał namiastkę swojej pasji zawsze przy sobie. Sprawdzić mogą się też dodatki do domu ze sportowym akcentem – pufy, poduszki czy kubki.

Sprzęt i akcesoria przydatne na korcie

Osoby, które dobrze znają potrzeby i poziom zaawansowania tenisisty, mogą zastanowić się nad zakupem profesjonalnego sprzętu i akcesoriów wykorzystywanych m.in. podczas gry.

Początkującym miłośnikom tenisa warto zafundować dobrą rakietę. Modele przeznaczone dla nich powinny ułatwiać poprawny chwyt, pozycję oraz gesty. Zaawansowani gracze mają już raczej swoje preferencje względem tego przedmiotu.

Bardziej uniwersalny pomysł stanowią elementy odzieży, takie jak koszulki czy opaski. Dziewczynkom mogą przypaść do gustu np. spódniczki tenisowe wykonane z materiałów zapewniających swobodę ruchów i odprowadzanie wilgoci. Przydatna okaże się też bluza termiczna, która zapewnia optymalny poziom ciepła przed, w trakcie oraz po rozgrywce.

Ciekawą propozycją jest zakup czujnika umożliwiającego śledzenie i ulepszanie gry. Urządzenie monitoruje typ uderzenia, prędkość i rotację piłki oraz wiele innych parametrów. Zgromadzone dane można odczytać w aplikacji przeznaczonej na telefon.

Coollang Smart Tennis Sensor

Inne warte rozważenia propozycje to m.in. owijki, skarpety sportowe, frotki, bandany, czapki, daszki i piłki tenisowe. Lepiej jednak nie fundować tenisiście prezentu w postaci butów. Ich dobór jest bardzo indywidualną kwestią i każda osoba musi samodzielnie znaleźć model najlepiej odpowiadający jej preferencjom.

Zobacz propozycje dla tenisistów na Allegro.

Podsumowanie

Otrzymanie podarunku ściśle związanego z indywidualnymi zainteresowaniami odbierane jest jako miły gest. Prezent dla tenisisty może nawiązywać do jego ulubionej dyscypliny jedynie motywem lub faktycznie posłużyć podczas rozgrywek. Sprzęt i akcesoria przeznaczone na kort lepiej jest kupować jedynie wtedy, gdy dobrze zna się obdarowywaną osobę i jej poziom zaawansowania. Miłośnikom tenisa spodobają się też codzienne gadżety zawierające wzór związany z ich pasją, która jest zawsze blisko nich. 

Zobacz więcej:

Pomysł na prezent: Tenis ziemny – akcesoria

Rakiety, piłki do rożnego rodzaju nawierzchni, owijki do rakiet, inne gadżety tenisowe. Jeżeli znasz się na rzeczy z pewnością wiesz jak zaawansowana jest osoba, której chcesz zrobić prezent. Może…