Czar świątecznych upominków – na które z nich warto zwrócić uwagę?

Świąteczny czas trudno wyobrazić sobie bez wzajemnego obdarowywania się prezentami. Wraz z rodziną i przyjaciółmi celebrujemy takie wydarzenia jak klasowe mikołajki, Boże Narodzenie czy Sylwester oraz początek nowego roku. W wielu przypadkach szukamy upominków, które przyniosą radość i jednocześnie wpiszą się w preferencje obdarowywanych osób. Jakie świąteczne prezenty warto wybrać? Oto kilka inspiracji, dzięki którym wspólne świętowanie może zyskać jeszcze bardziej wyjątkowy charakter!

Niebanalne prezenty na mikołajki klasowe

Jedno z pierwszych grudniowych świąt wiąże się z kultową postacią Świętego Mikołaja. W obecnych czasach tradycja wręczania sobie drobnych podarunków 6 grudnia podtrzymywana jest szczególnie w szkołach oraz przedszkolach, gdzie rówieśnicy wręczają sobie drobne upominki, wybierając, kogo obdarują w drodze losowania. Niekiedy także rodzice obdarowują w tym dniu swoje pociechy drobiazgami, np. pod postacią świątecznych słodyczy. Jakie prezenty na mikołajki klasowe mogą okazać się dobrym wyborem?

Nieustającą popularnością cieszą się kubki ze świątecznymi nadrukami lub kultowymi cytatami. Częstym motywem prezentowym są także personalizowane breloczki lub przypinki. Alternatywą dla drobiazgów mogą być książki – wśród młodzieżowej literatury znajdziemy wiele ciekawych pozycji, które doskonale sprawdzą się jako prezenty na mikołajki klasowe.

Eleganckie kartki świąteczne dla rodziny i przyjaciół

Trudno dziś uwierzyć, że idea przesyłania sobie kartek z życzeniami sięga czasów starożytnych – Egipcjanie przekazywali bliskim miłe słowa spisane na papirusie, a Chińczycy na czerwonym papierze, którego kolor wpisywał się w tamtejszą tradycję obchodzenia Nowego Roku. W Europie świąteczne pocztówki zyskały popularność w XV wieku i do dziś są dobrym pomysłem na bożonarodzeniowy i noworoczny upominek dla bliskich – szczególnie tych, którzy są daleko.

Urok, jaki niosą ze sobą przekazywane co roku kartki z życzeniami na nowy rok oraz na Boże Narodzenie, jest nie do przecenienia. Ciekawym i oryginalnym pomysłem mogą okazać się świąteczne pocztówki robione ręcznie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się także na ich alternatywę – personalizowane kartki czy te wyposażone w zmyślnie ukrytą pozytywkę. Wówczas, po otwarciu przesyłki, odbiorca będzie mógł posłuchać wybranej melodii, np. popularnej kolędy lub jednego ze znanych świątecznych motywów muzycznych. W większości przypadków możemy zdecydować się na kartki świąteczne z gotowymi życzeniami, jeśli jednak zależy nam na samodzielnym umieszczeniu kilku ciepłych słów dla adresata, upewnijmy się, że wybrane przez nas karnety oferują taką możliwość.

Drobiazgi, które pozwolą poczuć atmosferę świąt

Z uwagi na świąteczny charakter grudnia, w tym miesiącu wiele z nas myśli o prezentach na długo przed Bożym Narodzeniem a idea wspólnego obdarowywania się drobiazgami towarzyszy nam przez cały ten okres. W ramach kategorii drobnych upominkowych inspiracji mamy szerokie pole do popisu – na rynku znajdziemy wiele produktów, które sprawdzą się jako drobne prezenty na święta dla naszych bliskich. Jakie propozycje warto wziąć pod lupę?

Niezmiennie prym wiodą słodkie upominki, które sprawdzą się doskonale zarówno w roli prezentów dla bliskich, jak i eleganckiego podziękowania dla klientów oraz partnerów biznesowych. Alternatywą mogą być aromatyczne herbaty oraz kawy lub ekologiczne produkty spożywcze, np. domowe konfitury lub miody z dodatkami w postaci migdałów czy orzechów. Na tym jednak nie kończą się pomysły, jeśli chodzi o drobne prezenty na święta – pod uwagę warto wziąć także zapachowe świece, ceramiczne magnesy czy modne skarpetki z zabawnym wzorem. Właściciele firm doceniają opcję personalizacji świątecznych podarunków i chętnie umieszczają na nich logo firmy w postaci nadruku lub graweru.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wyszukany drobiazg, czy wyślemy kartki z życzeniami na nowy rok – miły gest z pewnością spotka się z uznaniem rodziny oraz przyjaciół. Będzie także doskonałym sposobem na wspólne celebrowanie tego wyjątkowego okresu w roku. Możliwości na to, aby sprawić radość bliskim, jest naprawdę wiele!