Bawełniane prezenty dla gości weselnych

Wszystko wskazuje na to, że zwyczaj upominków i podziękowań gościom weselnym zadomowił się w Polsce na stałe. Nic dziwnego! Rodzina i przyjaciele przyjechali, żeby towarzyszyć młodej parze w tak ważny dla niej dzień – okazanie im wdzięczności poprzez symboliczny podarunek jest miłym gestem i pamiątką. Jak przygotować upominki dla gości? Podpowiadamy w artykule!

Zwyczaj podziękowań i podarunków

Coraz częściej zdarza się, że świeżo upieczone małżeństwo nie tylko dostaje prezenty, ale również przygotowuje je dla swoich gości. Tradycja ta pochodzi z zagranicy, jednak jej przesłanie jest wyjątkowe i godne naśladowania. Zaproszeni nierzadko zjeżdżają się z różnych części kraju i świata tak, aby być z młodymi – docenienie ich wysiłku oraz otrzymanych życzeń i prezentów wydaje się więc bardzo uzasadnione. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest dopasowanie upominków do motywu przewodniego wesela oraz personalizacja ich – to dzięki temu goście jeszcze na długo będą mogli wspominać spędzony razem czas.

Woreczki na biżuterię - Natura


Czym kierować się podczas wyboru upominków?

Warto przede wszystkim zastanowić się nad wysokością budżetu, który jako para młoda przeznaczyć możemy właśnie na podziękowania dla gości. Przemyślane i trafne prezenty wcale nie muszą być drogie – w tym celu warto zwrócić się prosto do producenta. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej dobrym pomysłem będzie również dopasowanie podarunku do motywu przewodniego przyjęcia czy też jego personalizacja. Dodatkowo, decydując się na konkretny prezent upewnijmy się, że będzie on wykonany będzie porządnie, a wykorzystane materiały okażą się najwyższej jakości. Dobrze jest zastanowić się także nad kwestią ekologii i ograniczania odpadów – zrezygnujmy z plastiku, który potrzebuje nawet kilkuset lat, aby w pełni ulec rozkładowi. 

Bawełniane prezenty dla gości weselnych

Najczęściej spotykanymi podarunkami są między innymi słoiczki miodu, lukrowane migdały, czekoladki lub miniaturowe buteleczki z szampanem czy innego rodzaju alkoholem. Są one bardzo miłe (i smaczne!) jednak ich minusem jest to, że nie są trwałe, nie mogą posłużyć za pamiątkę. Dość niespotykanym, a bardzo ciekawym, pomysłem jest obdarowanie gości upominkami z bawełny. Możliwości jest wiele! Doskonale sprawdzą się na przykład:

  • woreczki na biżuterię – pomimo swojej nazwy niekoniecznie zawierać muszą biżuterię; doskonale sprawdzą się również jako ciekawe opakowanie na innego rodzaju upominki,
  • torby lub workoplecaki – jeśli zaprojektujemy ciekawy nadruk możemy być pewni, że goście będą chętnie z nich korzystać,
  • torby na butelki – doskonałe, aby podarować gościom pozostałe po weselu wino; torba na butelki zabezpiecza je i ułatwia ich transport,
  • maseczki – wszystko wskazuje na to, że maseczki stały się nieodłączną częścią garderoby, dlatego będą zarówno przemyślanym i praktycznym prezentem, jak i pamiątką.

Prezenty dla gości weselnych – podsumowanie

O zaletach wręczania gościom upominków już pisaliśmy – pamiętajmy jednak, żeby dobrze przemyśleć co chcemy podarować uczestnikom przyjęcia oraz jakie wartości tym samym reprezentujemy. Rodzina i przyjaciele na pewno docenią miły gest, a otrzymany podarunek będzie dla nich pamiątką tego wyjątkowego dnia. Nie bójmy się sięgać po oryginalne pomysły, które nie tylko ucieszą gości, ale również ich zaskoczą. 

Artykuł partnera